Наша історія

1973 р., м. Якіма, штат Вашингтон, США

Компанія Yakima Industries заснована Отто і Джин Лагервалль (Otto & Jeanne Lagervall) у м. Якіма, штат Вашингтон. Винахідник і любитель водних видів спорту Отто власноруч виготовляє ножні упори для каное і каяків. (Першим його кроком до популярності став винахід складного металевого пюпітра для нот). Невелика майстерня також виробляє універсальні багажники на дах для перевезення сходів і обладнання для обрізки дерев.

Yakima Industries представляє свій перший національний продукт — поперечину Gold Rush.

1979 р., Стів і Дон

Коли Стів Коул (Steve Cole) і Дон Бандуччі (Don Banducci) купили Yakima Industries, це була просто невелика автомайстерня у м. Якіма, шт. Вашингтон. Будучи любителями прогулянок на каяках і велосипедах, ці два новатори змогли передбачити велике майбутнє перевезення спортивного спорядження для активного відпочинку. Вони перемістили Yakima Industries у віддалену місцевість поблизу м. Арката, штат Каліфорнія, і поставили перед собою завдання забезпечити перевезення спорядження на автомобілях, а друзів — у салоні.

1984 р., Олімпійські ігри в Лос-Анджелесі

Незалежно від пункту призначення або виду активного відпочинку, Yakima забезпечує перевезення для вас, ваших друзів і всього вашого спорядження, дозволяючи вам зосередитися на тому, що дійсно важливо, — на створенні спогадів, які залишаться на все життя. Ця обіцянка бренду Yakima втілилася у життя після розробки аеродинамічних обтічників для всіх гоночних автомобілів, що взяли участь у літніх Олімпійських іграх 1984 року в Лос-Анджелесі.

Після 5 років своєї діяльності Yakima стала офіційним постачальником велосипедних стійок для команди велосипедистів 7-Eleven, яка отримала дев'ять золотих медалей.
Only five years old, Yakima was also the official rack supplier for the 7-Eleven Cycling team who won nine gold medals.

1995 р., кріплення для велосипедів

Представлено перше блокувальне велосипедне кріплення вилкового типу SteelHead від Yakima.

1995 р., система кріплення Q Tower

Зі зростанням популярності всесвітньої мережі в американському лексиконі з'явилися абревіатури типу LOL (смішно донезмоги) і OMG (Боже мій!). Yakima теж зробила свій внесок у цю нову мову, винайшовши скорочення QTR для опису продукту, відомого як Q Tower. До речі, системи Q Tower були настільки добре спроектовані, що випускаються до сьогоднішнього дня.

2005 р., Портленд, штат Орегон, США

Yakima переносить свою штаб-квартиру з Каліфорнії в Орегон. Цей перехід супроводжується двома зобов'язаннями: забезпечити більше місця для пасажирів в автомобілі та утримати репутацію компанії на належному рівні після переїзду в Портленд.

2008 р., чемпіонат саморобних літальних апаратів Flugtag

Цього року нові кріплення на фаркоп HoldUp та SwingDaddy були представлені громадськості та схвалені критиками. Цього ж року інженери Yakima злетіли на 62 фути та приземлилися на річку Вілламетт, вигравши таким чином чемпіонат Red Bull Flugtag у Портленді та зробивши свій внесок в історію.

2010 р., Whispbar, Prorack & Kemflo

Група компаній Kemflo офіційно купує Yakima, а також новозеландські компанії Whispbar та Prorack. Усі три бренди офіційно надходять у продаж у Північній Америці, Австралії та Новій Зеландії.

2018 р., сьогодення

Yakima USA і Yakima Australia співіснують як компанії-партнери. Yakima USA продовжує випускати більшість продуктів для систем управління вантажами, у той час як Yakima Australia займається проектуванням товарів для позашляхового туризму. Торгові марки Yakima, Whispbar та Prorack продаються у Північній Америці, Європі, Австралії, Новій Зеландії, Південній Африці та на Близькому Сході.